PëRMBLEDHJE

Hungarian action comedy taking place in 1991. This film is part of the series written, directed and starred by Istvan Bujtor which are loosely connected to each other by the main characters: investigators Dr Kardos and Csopi Otvos. The plot starts in Athens with a murder that soon turns into an investigation after a European drug cartell across Greece, Hungary and Germany. The main character of the film is given by the dialogues reflecting stereotypes of the Hungarian mindset in the 1990s post-systemic change world.

Fotot

Hamis a baba

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Qepe! (2003)

  image
  Gérard Depardieu, Jean Reno. Dy kriminelë, njëri llafazan dhe tjetri i heshtur, por shumë i rreptë, arrijnë të arratisen së bashku nga burgu. Eh sikur ta dinin se...
 • Obituary for Escobar (2008)

  image
  A comic look at Serbian criminal milieu, shown as a bunch of rude and primitive members deeply involved in organized crime which have its roots in their school...
 • Mos më shih, nuk të dëgjoj (1989)

  image
  Një burrë vritet, dy të tjerë janë dëshmitarë. Dëshmitarët janë i verbri që dëgjon vrasësin dhe i shurdhëri që e shikon. Policia mendon se nuk janë dëshmitarë të...
 • Serial Lover (1998)

  image
  In Paris, on the eve of her 35th birthday, Claire Dostes decides to invite her three boy-friends Sacha Peters, Charles Thiriot and Prince Hakim and her best...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.