Vlerësimi: 6.9/10
Vlerësimi i përdoruesit: 7.3/10
(6 Voto)

PëRMBLEDHJE

Shkruar nga Claire Lemaréchal, kjo dramë është një përshtatje e “Le courage d’une mère” ("Guximi i një nëne"), libri i shkruar nga Marie-Laure Picat & Anne Berthod. Vendi u prek në atë kohë nga historia e kësaj nëne që po vdiste nga kanceri e cila ndërmori një betejë kundër administratës Francëze për t'i mbajtur fëmijët e saj bashkë në një mjedis familjar pas vdekjes së saj.

Fotot

Pasi që ik

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Breakdown (1978)

  image
  A journalist lives his smooth citizen life, married to a woman from respected family. But, conflicts with manager at work are becoming more often, his marriage is...
 • Our Quarantine (2015)

  image
  In the port of Cagliari, 16 Moroccan workers are governing a ship. They govern their work. They renounce, voluntarily, on their freedom, hoping to preserve their...
 • Jaguarov skok (1984)

  image
  Movie protagonist is a ordinary man from Belgrade. His daughter was stolen by his junkie wife and later sold to a rich American family. Our hero goes to America...
 • Jonathan Stone: Threat of Innocence (1994)

  image
  Rocked by the death of his wife, ex-cop Jonathan Stone moves to a Seattle suburb to start a new life. It is there that he is falsely accused of murder and finds...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.