poster

Legjenda e një Dashurie

Ever After: A Cinderella Story (1998)

Dramë, Romancë, Komedi | Shtetet e Bashkuara të Amerikës
Regjia: Andy Tennant

Vlerësimi: 7.1/10
Vlerësimi i përdoruesit: 7.9/10
(35 Voto)

PëRMBLEDHJE

Një version i ri i përrallës së magjishme të Hirushes. Ngjarjet zhvillohen në Italinë e Mesjetës. Një histori mes përrallës dhe së vërtetës.
Fitues e 6 çmimeve.

Fotot

Legjenda e një DashurieLegjenda e një DashurieFoto: RTL / Twentieth Century FoxFoto: RTL / Twentieth Century FoxFoto: RTL / Twentieth Century FoxFoto: RTL / Twentieth Century FoxFoto: RTL / Twentieth Century FoxFoto: RTL / Twentieth Century FoxFoto: RTL / Twentieth Century FoxLegjenda e një DashurieLegjenda e një DashurieLegjenda e një DashurieLegjenda e një DashurieLegjenda e një DashurieLegjenda e një DashurieLegjenda e një DashurieLegjenda e një DashurieLegjenda e një Dashurie

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Dashuria sipas Denit (2007)

  image
  Steve Carell, Juliette Binoche, Dane Cook. Një njeri i ve me tre vajza për të rritur, takon femrën perfekte. Por shumë shpejt ai zbulon se ajo është e dashura e...
 • Ja kush jam (2011)

  image
  Ed Harris, Chase Ellison. Një 12 vjeçar i zgjuar dhe i qetë, vihet nga mësuesi i tij, që të bashkëpunojë me nxënësin më të parregullt të shkollës. Një bashkëpunim...
 • Dashuri te pamundura (2019)

  image
  Një romancë për Mandy, një nënë beqare e drejtuar nga karriera, e cila bie në dashuri me simpatikun, tradicionalistin Pete.
 • Frenki dhe Xhoni (1991)

  image
  Menjëherë pasi lirohet nga burgu, Xhoni nis punë në një kafene përkrah Frenkit, një kameriere e vetmuar. Qëllimi i tij është që marrëdhënia e tyre të kalojë...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.