Vlerësimi: 7.5/10
Vlerësimi i përdoruesit: 8.2/10
(41 Voto)

PëRMBLEDHJE

Sophie Nelisee, Geofry Rush. Frymëzuar nga best-selleri me të njëjtin titull. Në Gjermaninë naziste, një vajzë gjen paqen brenda vetes duke vjedhur libra që janë për t'u djegur dhe duke i ndarë ata me të tjerët. Kandidat për Palmën e Artë.

Fotot

Hajdutja e libraveHajdutja e libraveHajdutja e libraveHajdutja e libraveHajdutja e libraveHajdutja e libraveHajdutja e libraveHajdutja e libraveHajdutja e librave

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Vendimi (1985)

  image
  Maj 1942. Shqipëria ndodhet nën pushtimin fashist në Luftën e Dytë Botërore. Pushtuesit po përpiqen me të gjtha mënyrat të zbulojnë drejtuesit e lëvizjes...
 • The Captive Heart (1946)

  image
  After the evacuation at Dunkirk, June 1940, some thousands of British prisoners are sent to German P.O.W. camps. One such group includes "Capt. Geoffrey...
 • Orkestar jedne mladosti (1985)

  image
  True story about the brass band of a fire brigade during WW2.
 • Dimri i fundit (1976)

  image
  Në fshatin e banuar vetëm nga gratë, pasi burrat u janë bashkuar partizanëve, mbërrijnë gjermanët. Ata kontrollojnë jetën e grave, me shpresën se nëpërmjet tyre...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.