Blood River

Blood River (1991)

Dramë, Western | Shtetet e Bashkuara të Amerikës
Regjia: Mel Damski

Ku ta shikojmë
Shfaqja nuk është në dispozicion
Vlerësimi: 5.8/10

PëRMBLEDHJE

Jimmy Pearls, a directionless young drifter, kills Henry Logan's son and two other men after he found out that they murdered Jimmy's parents for their land. Trying to get away from Logan's vengeance, he goes to ground in the mountains and meets Winston Patrick Culler, an old trapper, who becomes his traveling companion and protector. Jimmy doesn't understand though why Culler is helping him...

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • The Man Who Shot Liberty Valance (1962)

  image
  When Senator Ransom Stoddard returns home to Shinbone for the funeral of Tom Doniphon, he recounts to a local newspaper editor the story behind it all. He had...
 • Shane (1953)

  image
  Shane rides into a conflict between cattleman Ryker and a bunch of settlers, like Joe Starrett and his family, whose land Ryker wants. When Shane beats up Ryker's...
 • Gunfight at the O.K. Corral (1957)

  image
  After the long career of lawman that made him a legend, Wyatt Earp deciedes to quit and join his brothers in Tombstone, Arizona. There he would see them in feud...
 • Vallëzim me ujqit (1990)

  image
  Bazuar në romanin e Michael Blake. Togeri Xhon Danabr, largohet nga regjimenti për t'u vendosur në një zonë të veçuar. Ai bëhet mik me ujqër dhe indianë, duke u...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.