poster

Un'estate in Scozia

Ein Sommer in Schottland (2012)

Romancë | Gjermani

Vlerësimi: 5.8/10

PëRMBLEDHJE

Monika has been invited by her mother Gertrud for a journey to Scotland.Monika have been in Scotland 30 years ago for a student exchange and remembers always her first love Angus Sinclair.The bus in which they travel is full of retired persons , her mother speaks always about her private life and Monika doesn't feel well with this group of tourists and with her mother. After three days she leaves her mother and the group to look for her first love.Soon she meets Richard Travis, a landscape photographer who manages the bed and breakfast of his mother who is in a hospital.Then later she meets Angus Sinclair who has become an important man in the whiskey business.

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • In the Key of Love (2019)

  image
  Maggie is working at a wedding as a photographer when she runs into her ex. It's tense until they remember how well they sing together.
 • Pasione të papritura (2019)

  image
  Një gazetare ambicioze që po heton një skandal, e gjen veten në një dileme të madhe kur fillon të ketë ndjenja për djalin e pashëm, me të cilin u afrua vetëm...
 • Dhjetë gjëra që duhet të bëjmë para se të ndahemi (2020)

  image
  Pasi Abigeil, një nënë beqare e dy fëmijëve, mbetet shtatzënë pas një aventure prej një nate me Benin, dyshja e çuditshme përpiqet që të krijojë diçka që...
 • Christmas On The River (2019)

  image
  When a woman returns home to celebrate the anniversary of the town's Sugarcane Christmas Festival, she rediscovers the magic of the season.
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.