The Legend of Walks Far Woman

The Legend of Walks Far Woman (1982)

Western, Dramë | Shtetet e Bashkuara të Amerikës
Regjia: Mel Damski

Ku ta shikojmë
Shfaqja nuk është në dispozicion
Vlerësimi: 5.5/10

PëRMBLEDHJE

Walks Far Woman is a squaw of the Blackfoot tribe. She takes revenge on two men who killed her husband and then she is ostracized by her tribe. She then is adopted by the Sioux, the tribe of her mother, and there she tries to start a new life.

Rishikime


Ska rishikime
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.