Frank Sinatra: The Voice of a Century

Frank Sinatra: The Voice of a Century (1998)

Dokumentar | Shtetet e Bashkuara të Amerikës

Ku ta shikojmë
Shfaqja nuk është në dispozicion
Vlerësimi: 6.9/10

PëRMBLEDHJE

Acknowledged as one of the greatest singers of the twentieth century, Arena explores the rise of the legendary crooner Frank Sinatra from his early family background to overwhelming show business success. Interviews with friends, family and associates reveal a star-studded career in music and film alongside a fascinating private life of four marriages, liaison with the Kennedy family, Las Vegas business interests and an alleged association with the Mafia

Rishikime


Ska rishikime
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.