poster

We Are Young. We Are Strong.

We Are Young. We Are Strong. (2014)

Dramë, Krim, Histori | Gjermani

Ku ta shikojmë
Shfaqja nuk është në dispozicion
Vlerësimi: 7.0/10

PëRMBLEDHJE

On 24th August 1992 in the eastern German city of Rostock a rampaging mob, to the applause and cheering of more than 3,000 bystanders, besieged and set fire to a residential building containing, among others, more than 120 Vietnamese men, women and children on what has since become known as "The Night of the Fire." The riots became a symbol for xenophobia in the just recently reunited Germany. This film recounts the incident from the perspectives of three very different characters.

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • The Brave Judge (2018)

  image
  France, 1911. Louise Perreau is struggling financially to raise her 10-year-old son Gaston. The prospect of a new job in Paris brings her the hope of a better...
 • Detroit: Zona e konfliktit (2017)

  image
  Bazuar në fakte të vërteta. Në protestat e dhunshme në vitin 1967 në Detroit, një grup policësh i përgjigjen një ankese duke patur në mendje ndëshkimin dhe aspak...
 • Kapoti (2005)

  image
  Philip Seymour Hoffman në rolin që i dhuroi çmimin Oskar. Gjatë kërkimeve për librin e tij mbi vrasjen e një familjeje, shkrimtari Truman Capote ndërton një...
 • Falsifikuesit (2007)

  image
  Falsifikuesit është histora e vërtetë e opercionit më të madh të falsifikimit në histori, që u kurdis nga nazistët më 1936. Salomon "Selli" Soroviç është mbreti i...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.