poster

Struggle: The Life and Lost Art of Szukalski

Struggle: The Life and Lost Art of Szukalski (2018)

Dokumentar | Poloni, Shtetet e Bashkuara të Amerikës

Ku ta shikojmë
Shfaqja nuk është në dispozicion
Vlerësimi: 7.9/10

PëRMBLEDHJE

The remarkable life story of the pre-war Polish artist Stanislav Szukalski, documented by the American friends he made late in life.

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Apalashat e egra (2013)

  image
  Njihuni me Apalashet! Një nga vargmalet më të vjetra në botë. Ato shtrihen për 2,400 kilometra që nga bregu lindor i Amerikës. Të zbukuruara me pyje të lashta....
 • Përtej një viti në hapësirë (2018)

  image
  Më 27 Mars 2015, astronauti Skott Kelli dhe vëllai I tij binjak Mark Kelli, nisen për udhëtimin e tyre historik... Të qëndrojnë 1 vit pa shkëputje në hapësirë......
 • Ai Ueiuei i papërkuluri (2012)

  image
  Hisoria e vërtetë e një artisti.... Kush është Ai Ueiuei, piktori, skulptori dhe aktivisti kinez me famë botërore... Krijmtaria dhe idetë desidente përballë...
 • ËNDRRA (2014)

  image
  El somni (Ëndrra) është një film i shquar i drejtuar nga Franc Aleu, i cili tregon procesin krijues të mbi 40 artistëve ndërkombëtarë të cilët morën pjesë në një...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.