poster

The Killing of Kenneth Chamberlain

The Killing of Kenneth Chamberlain (2019)

Thriller, Dramë, Mister | Shtetet e Bashkuara të Amerikës
Regjia: David Midell

Vlerësimi: 6.8/10

PëRMBLEDHJE

Based on the true story of the events that led to the death of Kenneth Chamberlain Sr., an elderly African American veteran with bipolar disorder, who was killed during a conflict with police officers who were dispatched to check on him.

Fotot

The Killing of Kenneth ChamberlainThe Killing of Kenneth ChamberlainThe Killing of Kenneth ChamberlainThe Killing of Kenneth ChamberlainThe Killing of Kenneth ChamberlainThe Killing of Kenneth ChamberlainThe Killing of Kenneth ChamberlainThe Killing of Kenneth Chamberlain

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Nice Dead Girls (2002)

  image
  A lesbian couple rents an apartment in a seemingly normal building which happens to be populated with all kinds of freaks. Initially kind but unaware of their...
 • Kryqezimi i Kasandres (1976)

  image
  Regjia: P.Cosmatos. Aktorët: Sophia Loren, Richard Harris, Martin Sheen, Ava Gardner. Pasagjerët e një treni që përshkon Europen janë infektuar nga një virus...
 • Vala (2008)

  image
  Bazuar në një histori të vërtetë. Për t'u shpjeguar nxënësve gjenezën e një diktature, prof. Wenger vë në jetë një eksperiment, i detyron ata t'i nënshtrohen një...
 • Legacy (2015)

  image
  This is the story about Todor, hardworking and ambitious student. He lives with his mother in very modest life. But, in a strange way, seemingly by accident,...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.