PËRMBLEDHJE

John LeCarre's spy thriller is brought to the big screen. A British spy is banished to Panama after having an affair with an ambassador's mistress. Once there he makes connection with a local tailor with a criminal past and connections to all of the top political and gangster figures in Panama. The tailor also has a wife, who works for the canal administrator, and a huge debt. The spy's mission is to learn what the President intends to do with the Panama Canal, but he's really in business for himself, blackmailing the tailor into spinning a fantastic tale about the canal being sold to China and former mercenaries ready to topple the current government.

Fotot

The Tailor of PanamaThe Tailor of PanamaThe Tailor of PanamaThe Tailor of PanamaThe Tailor of PanamaThe Tailor of PanamaThe Tailor of PanamaThe Tailor of PanamaThe Tailor of PanamaThe Tailor of PanamaThe Tailor of PanamaThe Tailor of PanamaThe Tailor of PanamaThe Tailor of PanamaThe Tailor of PanamaThe Tailor of PanamaThe Tailor of Panama

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Për dashuri apo para (1993)

  Sot
  image
  Doug është një i ri që punon gjithë ditën si portier në një hotel luksoz, duke kursyer para për të bërë biznesin e tij ...
 • Nje aktore premtuese (2000)

  Sot
  image
  Yvon Rance është një zotëri elegant në moshë të mesme dhe me një parukë të përsosur. Ai është një berber i shkëlqyer, i cili në vendlindjen e tij, Bretanjë, fiton...
 • Shkolla e hajduteve (1986)

  Sot
  image
  Dalmacio, Amalio dhe Exhisto Siragi bëjnë punë të rëndomta për të fituar bukën e gojës, por një ditë thirren nga xhaxhai i tyre i pasur, i cili i bind që të...
 • Mafia Vret Vetëm Në Verë (2013)

  Sot
  image
  Bazuar në ngjarje të vërteta, kjo komedi e zezë përfshin 20 vite të historisë së Sicilisë, nga viti 1970 deri në vitin 1990. Filmi vë në lojë bosët e mafias dhe...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.