Vlerësimi: 7.8/10
Vlerësimi i përdoruesit: 9/10
(17 Voto)

PëRMBLEDHJE

Dy ushtarë britanikë në Indi vendosin të lënë ushtrinë dhe të vendosen në një vend të pashkelur më parë nga një njeri i bardhë

Fotot

Ai që do të bëhej mbretAi që do të bëhej mbretAi që do të bëhej mbretAi që do të bëhej mbretAi që do të bëhej mbretAi që do të bëhej mbret

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Mutiny (1952)

  image
  Early in the War of 1812, Captain James Marshall is commissioned to run the British blockade and fetch an unofficial war loan from France. As first mate, Marshall...
 • Hija e komandantit (2018)

  image
  Tre mbretëri në një luftë intrigash dhe konkurrence për pushtet. Për të arritur më në fund fitoren, një gjeneral i shkëlqyer harton një plan të ndërlikuar që...
 • Lager Niš (1987)

  image
  The tragic story of a group of prisoners, ordinary people, were detained in the camp at Lager in Naise at the beginning of WWII, after that mighty torture and...
 • Kraljevski voz (1981)

  image
  It is 1941 and the German occupying forces are taking over Yugoslavia, making a train ride to Kraljevo a dangerous game for a secret communist agent carrying...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.