poster

Shumë Normal

Profoundly Normal (2003)

Dramë, Romancë | Kanada

Ku ta shikojmë
Shfaqja nuk është në dispozicion
Vlerësimi: 6.7/10
Vlerësimi i përdoruesit: 5/10

PëRMBLEDHJE

Donna Lee Shelby, a mentally challenged girl who lives in Forest Haven, an institution for the developmentally disabled, meets Ricardo Thornton, a fellow resident. When Forest Haven is closed by a court order, Donna and Ricardo venture into the real world on their own.

Fotot

Shumë Normal

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • THE MECHANICS OF LOVE (2017)

  image
  Doc Dupree runs the successful garage in his sleepy town Caterton, ably assisted by hunky mechanic Jake Henderson, who is also devoted to the family. Doc's...
 • Crossroads (2011)

  image
  Three women, three eras, one fate. In 1923, Violeta falls in love with a young man trying to escape to France. In 1941, Ines lives in a desert waiting for her...
 • Ambersonët e madhërishëm (2002)

  image
  Rrugaç i llastruar, Xhorxh Amberson, është i tmerruar kur nëna e tij, vejushë, rindërton lidhjen me Juxhin Morganin i cili është i pasur dhe të cilin e braktisi...
 • Kurrë rrallë nganjëherë gjithmonë (2020)

  image
  Sidney Flanigan, Talia Ryder, Théodore Pellerin. Një portret intim i dy vajzave adoleshente në Pensilvaninë rurale. Pasi zbulon se është shtatzënë, Autumn, së...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.