PëRMBLEDHJE

Filmi pëcjellë Fahrijen e cila është në kërkim të burrit të saj të humbur gjatë luftës në Kosovë. Ajo fillon një biznes bujqësor për ta siguruar mbijetësën e familjes së saj në një ambient tradicional patriarkal ku ambicia e saj për t’u zhvilluar nuk shihet me sy të mirë. Punët bujqësore fillojnë t’i ecin mbarë pos bletëve që janë shumë kaotike dhe agresive ndaj saj. Në rrugëtimin e saj për ta gjetur paqen me bletët, ajo fillon ta gjejë edhe paqen me veten për të jetuar në një situatë të re për të.

Fotot

HiveHiveHiveHiveHiveHiveHiveHiveHiveHiveHiveHiveHive

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Misioni përtej detit (1988)

  image
  Është fundi i luftës dhe katër partizanë zbarkojnë në një ishull grek përtej detit. Ata kanë mision për të kapur dikë, emri fals i të cilit mban mbi supe krime të...
 • Gloria Mundi (2019)

  image
  Upon his release from prison, Daniel (Gérard Meylan) returns to his home in Marseilles to discover his daughter Mathilda (Anaïs Demoustier) has become a mother...
 • Kthimi i ushtrisë së vdekur (1989)

  image
  Bazuar në kryeveprën e Ismail Kadaresë. Një gjeneral dhe një prift italian arrijnë në Shqipëri për të tërhequr eshtrat e ushtarëve të vrarë gjatë luftës, por mbi...
 • Breakdown (1978)

  image
  A journalist lives his smooth citizen life, married to a woman from respected family. But, conflicts with manager at work are becoming more often, his marriage is...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.