PëRMBLEDHJE

The story is inspired by the comedy of the most famous Yugoslav playwright, Branislav Nusic. Zarko, a young poet, is being chased by police for publishing an anti-regime poem. He hides in his friend Dusan's house, who introduces him to his parents and sister Zorica under the name of his old schoolmate Vlajko Micic. Love develops between the false "Veljko" and Zorica, who admires Zarko's poems. However, the poet does not reveal his true identity. Zorica's parents notice the love between the two young people, and on the advice of their family friend secretly invite Vlajko's father to come to their home.

Fotot

Father by ForceFather by Force

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Ngushëllimi (2009)

  image
  Catherine Zeta-Jones, Justin Bartha. Pas tradhtisë së bashkëshortit, një grua shpërngulet bashkë më fëmijët e saj në Nju Jork, ku gjen ngushëllim në krahët e një...
 • Dhembjet e dashurisë (2009)

  image
  Richard Grant, Carrie Anne Moss, Johnny Pacar. Një baba i sapo divorcuar, mëson si të dashurojë përsëri, me ndihmën e djalit të tij adoleshent, i cili gjithashtu...
 • Të Urrej, Të Dua (2021)

  image
  Në përpjekje për të arritur suksesin profesional pa shkelur normat etike, Lusi nis pa dashje një lojë të pamëshirshme me kolegun e përsosur Xhoshua. Një rivalitet...
 • Dashuri pa detyrime (2011)

  image
  Ashton Kutcher, Natalie Portman. Një vajzë e re dhe miku i saj më i mirë, vendosin të kenë një lidhje fizike dhe pa asnjë detyrim. Por sa kohë mund të zgjasë kjo...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.