PëRMBLEDHJE

Routinely, but with dedication, Mare runs her family's modest household, even though a new washing machine is not the only thing that is missing. When one day a young man moves into the house next door, she puts her life to the test.
Mare has never flown, although she lives right next to the airport with her husband and their three teenage kids. She loves her family, cares for them, but sometimes almost feels like a stranger in her own home. Who are these people she lives with? Mare finds herself gazing at the planes overhead, longing for change and the unknown. When one day a young man moves into the house next door, she puts her life to the test.

Fotot

MareMareMareMareMareMareMareMare

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Nëntori i dytë (1982)

  image
  Një nga ngjarjet më të rëndësishme të historisë së popullit shqiptar, shpallja e pavarësisë. Personalitetet më të famshme të kombit, të udhëhequr nga patrioti...
 • Rregullat e Teatrit (2004)

  image
  Një kostumografe krijon dhe nxit një revolucion në teatrot e Londrës në shekullin XVII duke interpretuar Desdemonën e Otellos. Çfarë do të ndodhë me aktorin që...
 • Le bruit des trousseaux (2021)

  image
  Alexis Pasquier, a young French teacher, begins his first day of classes at the Nancy prison. There he meets Léa, a young woman with whom he falls madly in love....
 • Njeriu i shiut (1988)

  image
  Regjia: B.Levinson. Aktorët: D.Hoffman, T.Cruise. Fitues i 4 çmimeve Oskar dhe i 19 çmimeve të tjera kinematografike. Çarli do të përfitojë nga trashëgimia vetëm...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.