СЕРИИ

 • Откритие на вештерките

  сабота

  24.7.21

  17:05

  Откритие на вештерките

  A Discovery of Witches (2018)

  Заснована на најдобро продаваната серија книги од Дебра Харкнес, „Откритие на вештерките е современа љубовна приказна поставена врз основа на академскиот живот во Оксфорд, но во свет каде што мал број вештерки,...

 • Откритие на вештерките

  недела

  25.7.21

  17:05

  Откритие на вештерките

  A Discovery of Witches (2018)

  Заснована на најдобро продаваната серија книги од Дебра Харкнес, „Откритие на вештерките е современа љубовна приказна поставена врз основа на академскиот живот во Оксфорд, но во свет каде што мал број вештерки,...

 • Пени Дредфул: Градот на ангелите

  вторник

  27.7.21

  19:00

  Пени Дредфул: Градот на ангелите

  Penny Dreadful: City of Angels (2020)

  Духовниот наследник на оригиналната приказна за Пени Дредфул, која се одвива во викторијанска Англија, „Пени Дредфул: Градот на ангелите“ започнува во Лос Анџелес во 1938 г, во време и место што е длабоко обременето...

 • Невозможно

  вторник

  27.7.21

  21:00

  Невозможно

  THE NEVERS EP. 04 - UNDERTAKING (2021)

  Додека Манди бара правда, Амалија и нејзините најдоверливи советници прават список на потенцијални непријатели. Хериет Примроуз и другите Сираци се обидуваат да ја дешифрираат пораката. Подоцна, Амалија открива...

ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.