СЕРИИ

 • Скалила

  петок

  2.12.22

  22:30

  Скалила

  THE STAIRCASE EP. 04 (2022)

  По неочекувано враќање дома, важно откритие го растресува домаќинството на Питерсон. Судбината на Мајкл виси на работ додека завршува судењето.

 • Скалила

  недела

  4.12.22

  01:15

  Скалила

  THE STAIRCASE EP. 04 (2022)

  По неочекувано враќање дома, важно откритие го растресува домаќинството на Питерсон. Судбината на Мајкл виси на работ додека завршува судењето.

 • Скалила

  недела

  4.12.22

  22:00

  Скалила

  THE STAIRCASE EP. 05 (2022)

  После пресудата, семејството Питерсон се мачи со одлуката на судот, а Мајкл наоѓа утеха во неверојатно пријателство далеку илјадници километри.

 • Првите дами

  недела

  4.12.22

  22:02

  Првите дами

  First Ladies (2020)

  Лyндон Баинес Јохнсон постао је предсједник 22. студеног 1963. након што је убијен предсједник Јохн Ф. Кеннедy. Његова жена Ладy Бирд постала је прва дама. Није се припремила за ту улогу. Јохнсонова влада провела је...

 • Скалила

  понеделник

  5.12.22

  02:55

  Скалила

  THE STAIRCASE EP. 05 (2022)

  После пресудата, семејството Питерсон се мачи со одлуката на судот, а Мајкл наоѓа утеха во неверојатно пријателство далеку илјадници километри.

 • Американскиот сон на Џорџ Карлин

  вторник

  6.12.22

  08:00

  Американскиот сон на Џорџ Карлин

  GEORGE CARLIN'S AMERICAN DREAM EP. 01 (2022)

  Кариерата на Карлин траела половина век еволуирајќи и кореспондирајќи со времето сè до неговата смрт во 2008 година. Документарецот го истражува културниот камелеон кој е запаметен како еден од највлијателните...

 • Скалила

  среда

  7.12.22

  18:55

  Скалила

  THE STAIRCASE EP. 05 (2022)

  После пресудата, семејството Питерсон се мачи со одлуката на судот, а Мајкл наоѓа утеха во неверојатно пријателство далеку илјадници километри.

 • Хемингwаy

  среда

  7.12.22

  23:20

  Хемингwаy

  Hemingway (2021)

  У Паризу Хемингwаy објављује збирку новела У наше вријеме те роман А сунце излази. Другим романом Збогом, оружје остварује комерцијални успјех те похвалне критике.

ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.