Серии Страница 1

 • Смрт во рајот

  вторник

  16.4.24

  17:00

  Смрт во рајот

  Death in Paradise (2011)

  Детектив Невил Паркер има још случајева које треба да реши на прелепом острву Свете Марије. Успут се суочава са емотивним проблемима своје блиске сарадње с детективком Флоренс Касел.

 • МАКЕДОНСКИ НАРОДНИ ПРИКАЗНИ

  вторник

  16.4.24

  17:00

  МАКЕДОНСКИ НАРОДНИ ПРИКАЗНИ

  Makedonski narodni prikazni (2010)

  Не пропуштајте ги најубавите приказни извадени од неисцрпното македонско културно творештво. Секој викенд, премиерно на Македонската телевизија.

 • Како ја запознав мајка ви

  вторник

  16.4.24

  17:05

  Како ја запознав мајка ви

  HOW I MET YOUR MOTHER (2013)

  Током потраге за Барнијем на дан венчања, Робин и Тед се присеќају претходних веза. У меѓувремену, Маршал и Лили коначно решавају своје проблеме, а Барни се спријатељује са два младиќа који желе да упознају жене.

 • Хаваи 5-0

  вторник

  16.4.24

  17:10

  Хаваи 5-0

  Hawaii Five-0 (2019)

  Стив Макгарет враќа се куќи на острво Оаху како би пронашао убицу свог оца. Гувернер нуди Стиву прилику да води сопствену оперативну групу.

 • Штрумфови-Smurfët

  вторник

  16.4.24

  17:16

  Штрумфови-Smurfët

  Les Schtroumpfs (2021)

  Новите авантури на малите слатки сини суштества продолжуваат и во новата верзија. Погледнете ги нивните авантури!

 • Енциклопедија за деца

  вторник

  16.4.24

  17:27

  Енциклопедија за деца

  Enciklopedija za deca

  Детска програма на МРТ.

 • Сериски

  вторник

  16.4.24

  17:30

  Сериски

 • Plač violine

  вторник

  16.4.24

  17:30

  Plač violine

  Dudaktan Kalbe (2007)

  Хусеин Кенан е чувствителен и талентиран музичар кој се обидува да ја надмине болката која животот му ја нанел. Неговото детство е обележано со самоубиството на неговиот татко, кое го извршил додека ја отслужувал...

 • Како ја запознав мајка ви

  вторник

  16.4.24

  17:35

  Како ја запознав мајка ви

  HOW I MET YOUR MOTHER (2013)

  Барни има најгори мамурлук у животу на дан свог венчања. Друштво покушава да пронаѓе бизарне састојке за чувени еликсир против мамурлука Барнија Стинсона.

 • Mos më braktis

  вторник

  16.4.24

  17:40

  Mos më braktis

  Mos më braktis

 • Црнобрадестиот пират

  вторник

  16.4.24

  17:44

  Црнобрадестиот пират

  Crnobradestiot pirat

  Црнобрадестиот Пират доаѓа од далечни места и ги повикува децата (гости) да раскажуваат приказни. Децата групно раскажуваат познати приказни и на крај ја вадиме поуката од секоја приказна.

 • Back stage

  вторник

  16.4.24

  17:45

  Back stage

  Back stage

 • Аргумент плус

  вторник

  16.4.24

  17:45

  Аргумент плус

  Argument Plus

  "Аргумент" е дебатна емисија во која ќе се презентираат аргументи на најжешките теми претставени од главните политички актери, а нивните аргументи се ставени "под лупа" на експерти и аналитичари."

 • Се или нешто

  вторник

  16.4.24

  17:50

  Се или нешто

  Se ili nešto

  Играта е едноставна. Секојдневно еден од 22 натпреварувачи се обидува да дојде до милион денари во битката со Банкарот. Неговата игра започнува со отворање на првите 5 кутии во кои се кријат суми од 1 денар до милион...

 • Знаете ли-A e dini se

  вторник

  16.4.24

  17:53

  Знаете ли-A e dini se

  Znaete li

  Преку емисијата "Знаете ли" ви ги откриваме најспектакуларните факти за светот што не опкружува.

Почеток « 1 2 3 ... 56 57 58 » Крајот

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.