Филмови Страница 1

 • Изворен код

  сабота

  18.5.24

  10:05

  Изворен код

  Source Code (2011)

  Кога наградуваниот војник, капетан Колтер Стивенс (Џејк Гиленхал), се буди во телото на непознат маж, открива дека е дел од мисијата за наоѓање на бомбашот на еден патнички воз во Чикаго. Во задача која не наликува на...

 • Човек-пајак

  сабота

  18.5.24

  10:10

  Човек-пајак

  Spider-Man (2002)

  Питер Паркер е срамежлив средношколец кој останал сирак како дете, малтретиран од другарите, и не може да ја признае љубовта кон девојката од соседството Мери Џејн. Да се каже дека животот му е „мизерен“ е...

 • Семејството Адамс

  сабота

  18.5.24

  10:15

  Семејството Адамс

 • Играно-документарен

  сабота

  18.5.24

  10:25

  Играно-документарен

 • ПРЕЖИВЕТИ У ДИВЉИНИ

  сабота

  18.5.24

  10:25

  ПРЕЖИВЕТИ У ДИВЉИНИ

  SURVIVING THE WILD (2018)

 • Тринаест Живота

  сабота

  18.5.24

  10:46

  Тринаест Живота

  Thirteen Lives (2022)

  Темељен на истинитој животној причи која је заокупила свијет, „Тринаест живота“ јест узбудљива прича о спашавању дјечачког ногометног тима из шпиље Тхам Луанг у Тајланду након што су остали заробљени због јаке кише и...

 • Играно-документарен

  сабота

  18.5.24

  11:10

  Играно-документарен

 • Семеен бизнис

  сабота

  18.5.24

  11:20

  Семеен бизнис

  Family Business (1989)

  Три големи ѕвезди се здружуваат во овој филм за кражба, исполнет со смеа. Шон Конери е симпатичен измамник чиј син (Дастин Хофман) цел живот останал на добрата страна на законот. Но, кога внукот Метју Бродерик се...

 • Сè по старо

  сабота

  18.5.24

  11:45

  Сè по старо

  Same old (2022)

  Лу е кинески имигрант кој живее секој ден од бакшиш од неговата работа како доставувач во Њујорк. Тој ги издржува сопругата и болната мајка додека тие очајнички се обидуваат да врзат крај со крај во градот кој не...

 • Подобро не може да биде

  сабота

  18.5.24

  11:51

  Подобро не може да биде

  As Good as It Gets (1997)

  На Мелвин (Џек Николсон), ексцентричен и нетолерантен опсесивно-компулсивен писател, животот му се превртува кога единствената келнерка што може да го поднесе, Керол (Хелен Хант), ја напушта работата за да се грижи за...

 • Мадагаскар: Бегство во Африка

  сабота

  18.5.24

  11:55

  Мадагаскар: Бегство во Африка

  Madagascar: Escape 2 Africa (2008)

  Продължението на култовия анимационен филм “Мадагаскар” ни пренася за кратко назад във времето, където научаваме как Алекс лъва е заловен от ловци и след това предаден в зоопарк. След това се връщаме обратно в...

 • Играно-документарен

  сабота

  18.5.24

  11:55

  Играно-документарен

 • Невестата бегалка

  сабота

  18.5.24

  12:00

  Невестата бегалка

  Runaway Bride (1999)

  Репортер добива задача да напише приказна за жената која оставила низа свршеници на олтарот.

 • Све од бундеве

  сабота

  18.5.24

  12:00

  Све од бундеве

  Pumpkin Everything (2022)

  Враќајуќи се куќи како би се бринула за свог тврдоглавог дједа, списатељица Амy сусреќе особу из своје прошлости која ради у обитељској трговини.

 • Земјата во мене

  сабота

  18.5.24

  12:05

  Земјата во мене

  The Land Within (2022)

  По години егзил, Ремо, сирак, се враќа во родното село на Балканот. Тој мора да ѝ помогне на својата посвоена роднина Уна со ексхумацијата на масовна гробница во која се наоѓаат повеќето членови на нивното семејство...

Почеток « 1 2 3 ... 42 43 44 » Крајот
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.