рејтинг: 7.0/10
Оценка на корисникот: 10/10

Содржина

Стручњакиња за криминалистичке романе Амy истражује пријетњу глумици која наступа у детективској представи у локалном казалишту.

Слики

Основе кримиќа: Глумљење смрти

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Мистериите на Ема Филдинг: Поотровно од смртта (2019)

  image
  Ема се подготвува за водителската улога на една конференција на археолошките здруженија, но уште на отворањето, претседателката на здруженијата е отруена и паѓа...
 • Мистерији Рубy Херринг: Тихи свједок (2019)

  image
  Новинарка Рубy случајно открива да има смисла за рјешавање криминалистичких случајева, па одлучује удружити снаге с привлачним детективом.
 • Гавранот (2012)

  image
  Кога еден психички растроен убиец ќе започне серија крвави злосторства, инспирирани од делата на Едгар Алан По, еден млад детектив од Балтимор ќе ги здружи силите...
 • Мистерии на гаражната распродажба: Се што сјае (2014)

  image
  Џенифер и Дени наоѓаат едно старо кадифено мече и иако е тоа самото по себе ретко и вредно, вистинската вредност ја откриваат кога во него наоѓаат украдени...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.