Содржина

Професорица књижевности удружује снаге с детективом те своје знање о криминалистичким романима користи да би ријешила убојство студентице.

Слики

Основе кримиќа

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Мистериите на Ема Филдинг: Поотровно од смртта (2019)

  image
  Ема се подготвува за водителската улога на една конференција на археолошките здруженија, но уште на отворањето, претседателката на здруженијата е отруена и паѓа...
 • Транс (2013)

  image
  Сајмон работи на уметнички аукции и се здружува со една криминална банда за да украде слика од Гоја, сo вредност од милиони долари. Отако добива удар во главата...
 • Оправдан сомнеж (2009)

  image
  Марк Хантер е респектиран адвокат кој зад себе има голем број случаи и е кандидат за гувернер на претстојните избори. Меѓутоа, кога младиот новинар ќе се...
 • Сведок на обвинителството (2016)

  image
  Лондон од 1920-тите. Едно брутално убиство се случило во една убава лондонска куќа. Жртвата е гламурозната и богата Емили Френч. Сите докази посочуваат кон...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.