рејтинг: 6.7/10

Содржина

Шефот на полицијата Мадеирас бара помош од Џеф кога еден скапоцен брош е изложен во еден хотел. Брошот е дел од одамна изгубеното семејно наследство на најдобрата пријателка на Зи, Брит, која е сопственичка на хотелот. Но, некој провалува во куќата на Брит и ја онесвестува. Откако ја носат Брит во болница, Џеф и Зи сфаќаат дека некој го бара брошот и се упатуваат кон хотелот, но кога стигнуваат, откриваат дека брошот веќе е украден. Наскоро Џеф и Зи откриваат дека кумот на Брит, Вилард, е убиен, а зад себе оставил таинствено писмо. Џеф и Зи сфаќаат дека Вилард го украл брошот за да ја заштити Брит по нападот и го скрил некаде на островот, па ќе мораат да ја решат тајната и да го најдат брошот за да го откријат убиецот и да ја спасат Брит.

Прегледи


Нема Прегледи
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.