Confetti of the Mind: The Short Films of Nacho Vigolondo

Confetti of the Mind: The Short Films of Nacho Vigolondo (2014)

Шпанија
Режисер: Nacho Vigalondo

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 7.5/10

Содржина

The definitive compilation of Nacho's most brilliant and unforgettable shorts. Collected for the first time and personally curated by Vigalondo himself and his longtime partner-in-crime , Nahikari Ipiña, CONFETTI features such favorites as CHOQUE, SUNDAY, MARISA, and CARLOTA, as well as a fresh introduction and thoughts by the man himself.

времетраење: 57 мин

Прегледи


Нема Прегледи
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.