рејтинг: 6.3/10
Оценка на корисникот: 10/10

Содржина

Славната стројничка Енџи Доув (Даника МекКелар) се наоѓа среде уште едно убиство, овој пат во истиот музеј каде што татко ѝ, пензионираниот полициски детектив Ник Колумба (Брус Бокслајтнер) работи на случај на ситна кражба. Жртвата Клинтон Џенингс, бил познат археолог најмен од музејот за да ја потврди автентичноста на некои од нивните неодамна набавени етрурски статуи. Додека детективот Кајл Картер (Виктор Вебстер) ја истражува смртта, Енџи неофицијално учествува во истрагата користејќи ги своите остри вештини за опсервација и способноста да го набљудува човековото однесување за да помогне да се дојде до вистината и да го доведе Картер до сторителот.

Слики

Мистерии на стројничката: Уметност на убивањето

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Фотодетективка: Убојити први плес (2019)

  image
  Свадбена фотографкиња укључује се у истрагу након што нетко устријели и убије младожењу тијеком првог плеса.
 • Finding Steve McQueen (2019)

  image
  In 1972, a gang of close-knit thieves from Youngstown, Ohio attempt to steal $30 million in illegal contributions and blackmail money from President Richard...
 • Мистериите на Ема Филдинг: Поотровно од смртта (2019)

  image
  Ема се подготвува за водителската улога на една конференција на археолошките здруженија, но уште на отворањето, претседателката на здруженијата е отруена и паѓа...
 • Мистерији Рубy Херринг: Тихи свједок (2019)

  image
  Новинарка Рубy случајно открива да има смисла за рјешавање криминалистичких случајева, па одлучује удружити снаге с привлачним детективом.
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.