MARK MILLAR

Актерот:

 1. ...
  Himself
 2. 2. DIY SOS (1999), серија

Сцеарист:

 1. ...
  (based on the comic book
 2. 2. Логан (2017), филм
  ...
  (comicbook:
 3. ...
  (based on the comic book
 4. ...
  (comicbook:
 5. ...
  (based on the comic book
 6. ...
  (comicbook)
 7. ...
  (comic book)
 8. 8. Баран (2008), филм
  ...
  (comic book series)

Продуцент:

 1. ...
  executive producer
 2. ...
  executive producer
 3. ...
  executive producer
 4. ...
  executive producer
 5. ...
  executive producer
 6. 6. Баран (2008), филм
  ...
  co-producer

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.