рејтинг: 6.7/10
Оценка на корисникот: 8.21/10
(14 гласови)

СОДРЖИНА

Откако е уништена базата на „Кингсмен“ и светот е во заложништво, преживеаните агенти наоѓаат пат до една сојузничка шпионска организација во САД, по име „Стејтсмен“. Двете агенции мора да се здружат за да го победат заедничкиот непријател.
Овој филм ни ја прикажува меѓународната разузнавачка агенција што работи во најголема дискреција и чијашто главна цел е да го чува светот безбеден. Во филмов, нашите херои се соочуваат со нов предизвик. Кога нивната централа е уништена и светот е во заложништво, нивното патување ги води до откривање на една сојузничка шпионска организација во САД, наречена „Стејтсмен“, која датира уште од времето кога и двете агенции биле оформени. Во новата авантура што ги става на испит силата и интелигенцијата на агентите, овие две елитни тајни организации се здружуваат за да поразат еден безмилосен заеднички непријател и да го спасат светот, нешто што на Егзи му станува навика...

Слики

Кингсмен: Златниот кругКингсмен: Златниот кругКингсмен: Златниот кругКингсмен: Златниот кругКингсмен: Златниот кругКингсмен: Златниот кругКингсмен: Златниот круг

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Гробница на ѓаволот (2009)

  четврток
  image
  По ненадејно прекинување на секаква комуникација со тајна археолошка локација на Блискиот Исток, ЦИА испраќа на помош група елитни војници, предводени од...
 • Островот на черепите (2017)

  петок
  image
  Продуцентите на „Годзила се навраќаат на еден од најмоќните митови за чудовишни суштества во историјата. Оваа оригинална авантура ја раскажува приказната за еден...
 • Вонземски напад: Битка за Лос Анџелес (2011)

  петок
  image
  Во „Битка: Лос Анџелес“, Земјата е нападната од непозната сила. Додека луѓето насекаде гледаат како големите светски градови паѓаат, Лос Анџелес е последното...
 • Опасна задача (2004)

  петок
  image
  Претседателот на една африканска земја изјавува дека буџетот за вооружување ќе го претвори во буџет за наводнување. Новинарот Мајкл Пауер набргу дознава дека...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.