СОДРЖИНА

Дејв Лизевски е незабележителен средношколец и обожавател на стрипови кој живее сам со татко си. Неговиот живот не е премногу тежок. Сепак, еден ден тој носи одлука да стане суперхерој иако нема моќи ниту обука.
Кога Дејв Лизевски – обичен њујоршки тинејџер и страстен обожавател на стрипови, облекува зелено-жолт костум купен на Интернет, за да се претвори во одметникот Растурач, тој наскоро го дознава одговорот на своето сопствено прашање: бидејќи боли. Но, и покрај сите препреки, ентузијастичкиот, а сепак неискусен Дејв, наскоро станува феномен, влегувајќи во фантазијата на јавноста. Сепак, тој не е единствениот суперхерој кој постои - бестрашната и добро обучена двојка од татко и ќерка, која се бори со криминалот, Големиот Татко и Девојката-удирачка полека, но сигурно се справуваат со криминалната империја на локалниот мафијаш, Френк Де Амико. И додека Растурач се вовлекува во нивниот свет на куршуми и крв со синот на Френк, Крис, прероден непријател на Растурач, Црвената Роса - сцената е поставена за последната пресметка помеѓу силите на доброто и злото - каде нашиот херој ќе мора да си го оп–авда името или да умре обидувајќи се да го стори тоа...

Слики

РастурачРастурачРастурачРастурачРастурачРастурачРастурачРастурачРастурачРастурачРастурачРастурачРастурачРастурачРастурачРастурач

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Станицата на шифрите (2013)

  денес
  image
  Еден посрамотен поранешен таен агент добива задача да ја заштитува Кетрин, операторката за кодирање во една мала станица на ЦИА во еден пуст регион. Откако се...
 • Господар на прстените: Две кули (2002)

  денес
  image
  Во вториот дел на трилогијата на Толкин, Фродо Багинс и другите членови на Дружината ја продолжуваат нивната света мисија да го уништат Единствениот прстен, но по...
 • Серенити (2005)

  денес
  image
  Во оваа научнофантастична авантура, во галаксија со граѓански војни, посадата на еден брод мора да штити телепатски член кој патува со нив, а кој го гонат...
 • Светот не е доволен (1999)

  денес
  image
  Кога Агентот 007 (Пирс Броснан) е назначен да штити прекрасна наследничка (Софи Марко) на нафтено богатство, тој е катапултиран во страсна, возбудлива авантура...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.