Vlerësimi: 7.0/10
Vlerësimi i përdoruesit: 7.3/10
(3 Voto)

PëRMBLEDHJE

Filmi gjerman. Berlin, 1933. Jeta e lumtur dhe e shkujdesur e një vajze te vogël hebreje, kthehet përmbys kur Hitleri vjen në pushtet dhe familja e saj detyrohet të arratiset shpejt në Zvicër.

Fotot

Kur Hitleri vodhi lepurin ngjyrë trëndafiliKur Hitleri vodhi lepurin ngjyrë trëndafiliKur Hitleri vodhi lepurin ngjyrë trëndafiliKur Hitleri vodhi lepurin ngjyrë trëndafiliKur Hitleri vodhi lepurin ngjyrë trëndafiliKur Hitleri vodhi lepurin ngjyrë trëndafiliKur Hitleri vodhi lepurin ngjyrë trëndafiliKur Hitleri vodhi lepurin ngjyrë trëndafiliKur Hitleri vodhi lepurin ngjyrë trëndafiliKur Hitleri vodhi lepurin ngjyrë trëndafiliKur Hitleri vodhi lepurin ngjyrë trëndafiliKur Hitleri vodhi lepurin ngjyrë trëndafiliKur Hitleri vodhi lepurin ngjyrë trëndafiliKur Hitleri vodhi lepurin ngjyrë trëndafiliKur Hitleri vodhi lepurin ngjyrë trëndafili

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Broken Promise (2009)

  image
  Based on a true story of a Jewish boy in Western Slovakia who escaped deportation to a concentration camp thanks to his extraordinary soccer talent and some...
 • Braveheart (1995)

  image
  I tërbuar nga vrasja e gruas së tij, skocezi trim William Wallace udhëheq një revoltë kundër mbretit tiranik Anglez në shek. e 13-të.
 • Gruaja E Kopshtit Zoologjik (2017)

  image
  Jessica Chastain, Johan Heldenbergh. Historia e vërtetë e kujdestarëve të kopshtit zoologjik të Vrashavës, Antonina and Jan Zabinski, të cilët ndihmuan në...
 • JUL CEZARI (2002)

  image
  Vështrim epik i Jul Cezarit, diktatorit të fundit të Romës, vdekja e të cilit gjithashtu sinjalizoi fundin e Republikës Romake. Kronika e fushatave të tij në Gali...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.