poster

Lumi i kujtesës

A River Runs Through It (1992)

Familjar, Dramë | Shtetet e Bashkuara të Amerikës

Vlerësimi: 7.2/10
Vlerësimi i përdoruesit: 7.6/10
(27 Voto)

PëRMBLEDHJE

Vëllezërit Meklean, Pol dhe Normani bëjnë një jetë të mirë në fshatrat e Montanës dhe e kalojnë kohën duke peshkuar. Ata janë djemtë e një njeriu fetar. Kur Normani largohet për të shkuar në kolegj, lë pas vëllanë e tij që vetëm hap telashe. Si do të jetë kthimi për të dy vëllezërit kur gjërat kanë ndryshuar shumë?

Fotot

Lumi i kujtesësLumi i kujtesësLumi i kujtesësLumi i kujtesësLumi i kujtesësLumi i kujtesësLumi i kujtesësLumi i kujtesës

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Pasi që ik (2016)

  image
  Shkruar nga Claire Lemaréchal, kjo dramë është një përshtatje e “Le courage d’une mère” ("Guximi i një nëne"), libri i shkruar nga Marie-Laure Picat & Anne...
 • Our Quarantine (2015)

  image
  In the port of Cagliari, 16 Moroccan workers are governing a ship. They govern their work. They renounce, voluntarily, on their freedom, hoping to preserve their...
 • The Boys of Paul Street (1968)

  image
  In Budapest, two rival gangs of young boys lay claim to a vacant lot. The hostilities escalate yet never quite boil over into actual violence. Just when things do...
 • Second Best (1994)

  image
  Graham Holt is a lonely middle-aged man who runs a postal substation in a small village in England. He decides to adopt a son. James is the troubled youth he gets...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.