PëRMBLEDHJE

Ella Connors is a single woman who gets pressured to sell her failing cattle farm to her corrupt ex suitor, Jacob Ewing. She asks for help from her neighbor, Frank Athearn. As Ella and Frank fight back through stampedes, jealousy, betrayal, and sabotage...they eventually find love.

Fotot

Comes A Horseman

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Kuajt e Bukur (2000)

  image
  Two young Texas cowboys on the cusp of manhood ride into 1940's Mexico in search of experience. What they find is a country as chaotic as it is beautiful, as...
 • Urban Cowboy (1980)

  image
  Bud Davis is a country boy who moves to the city to visit his uncle. He starts hanging out at Gilley's, owned by Mickey Gilley himself. He takes a job at the...
 • Apaluza (1966)

  image
  Marlon Brando. Kur një bandit meksikan i vjedh kalin dhe e poshtëron, gjahtari Met Fleçer i vihet pas për të vënë në vend nderin dhe për të larë një herë e mirë...
 • Sagebrush Trail (1933)

  image
  Imprisoned for a murder he did not commit, John Brant escapes and ends up out west where, after giving the local lawmen the slip, he joins up with an outlaw gang....
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.