poster

Perry Mason: The Case of the Scandalous Scoundrel

Perry Mason: The Case of the Scandalous Scoundrel (1987)

Krim, Dramë, Mister | Shtetet e Bashkuara të Amerikës

Ku ta shikojmë
Shfaqja nuk është në dispozicion
Vlerësimi: 7.0/10

PëRMBLEDHJE

Perry is suing a gutter-trash newspaper that is running a story about a love affair between him and Della. The editor also has "dirt" files on an Army General, his banker, and other "clients". All of them make little-concealed verbal threats to him at a party, but the person who hated him most is a female reporter the editor had just fired from the paper for attempting to write a serious story. Soon after she threatens him, he's found floating in his pool, shot. The reporter is arrested for the crime and Perry, who has a personal stake in the matter, sets out with Della and Paul to solve the mystery. But the other suspects just want the case to be over and will go to any lengths to protect their secrets.

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Detektivja Aurora Tigarden: Skena e fundit (2018)

  image
  Kur një ekip filmi hollivudian vjen për të xhiruar në Lorenston dhe e gjen yllin e filmit të helmuar dhe të rrahur në dhomën e zhveshjes, bibliotekarja që merret...
 • Detektivja Aurora Tigarden: Sensacioni i Internetit (2018)

  image
  Si Aurora Tigarden ashtu edhe nëna e saj Aida janë të lumtura që Popi Uillson (Jordana Largy) u kthye në Lorenston tre muaj më parë. Familjet e tyre kanë qenë...
 • Vdekje në Nil (2022)

  image
  Bazuar në romanin e Agatha Christie. Pushimet e ëndrrave mbi një anije luksoze në lumin Nil, të detektivit belg Hercule Poirot (Kenneth Branagh), do të...
 • Misteret e Aurora Teagarden: Te zhdukurit (2018)

  image
  Pasi Aurora të vendoset në shtëpinë e saj të re, katër studentë nga një kolegj aty pranë zhduken një mbrëmje; atëherë një nga studentët e zhdukur rezulton i...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.