poster

The Helen Morgan Story

The Helen Morgan Story (1957)

Biografi, Dramë, Muzikë | Shtetet e Bashkuara të Amerikës

Ku ta shikojmë
Shfaqja nuk është në dispozicion
Vlerësimi: 6.3/10

PëRMBLEDHJE

The 1920's and 30's career of singer Helen Morgan is followed from her early days singing outdoors in a carnival, through her speak-easy and chorus-girl days, to her stardom on Broadway in Ziegfeld's "Show Boat". Her involvement with Larry Maddux, a gin-runner and con-man, and Russell Wade, a prominent, married New York lawyer, and her decline thanks to these failed romances and alcohol are punctuated by performances of many of the songs she made famous.

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Ted - Show Me Love (2018)

  image
  The life of Swedish pop star Ted Gärdestad.
 • Authentik (2021)

  image
  Biopic about French cult hip-hop duet Supreme NTM. A story of Paris suburbs, protests, police brutality that shaped the music of JoeyStarr and Kool Shen.
 • Patsi dhe Loreta (2019)

  image
  Historia e vërtetë dhe e patreguar e miqësisë së dy këngëtareve ikona, Patsy Cline and Loretta Lynn, të cilat ndryshuan përgjithmonë muzikën kauntri. Me Megan...
 • Bohemian Rhapsody (2018)

  image
  Fitues i cmimit Oskar Rami Malek. Historia e grupit muzikor Queen, e muzikes se tyre dhe e dhe e solistit te jashtezakonshem te grupit, Freddie Mercury, i cili...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.