PëRMBLEDHJE

The true story of Bob Champion, a British steeple chase jockey who, in the late 1970s, was diagnosed with cancer. Rather than succumb to the disease, however, Bob stages a miraculous recovery and goes on to win the 1981 Grand National steeple chase on the horse Aldaniti.

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Boksieri me fatin e Hirushes (2005)

  image
  Kandidat për 3 çmime Oskar. Me Renée Zellweger, Paul Giamatti. Frymëzuar nga jeta e boksierit James Braddock. Rikthimi në ring për të fituar para për familjen e...
 • Moneyball - Arti i fitores (2011)

  image
  Prezantuar në Toronto 2012 dhe kandidat për 6 çmime Oskar. Bazuar në një histori të vërtetë. Një trajner bejzbolli sfidon sistemin dhe bën të pamundurën për të...
 • Vita & Virginia (2018)

  image
  Vita and Virginia is a love story of the affair and the friendship between writer Virginia Woolf "Elizabeth Debicki", and aristocrat Vita Sackville West "Gemma...
 • Vajza daneze (2015)

  image
  Alicia Vikander (Oskar 2016), Eddie Redmayne në një histori të jashtëzakonshme dashurie, frymëzuar nga jeta e artistit danez Einar Wegener, që në mesin e viteve...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.