Vlerësimi: 6.2/10
Vlerësimi i përdoruesit: 10/10

PëRMBLEDHJE

The Salzlipp twins grow up without their father. The boy and the girl are convinced he is an important superhero secret agent. But when he eventually comes home, it turns out that he is but a puny, insignificant meteorologist who had been innocently languishing in jail. The children refuse to accept that this is their father. And sexy Mrs. Salzlipp has fallen in love with another man. But Salzlipp fights back. He discovers that he can influence and indeed manipulate the weather. He can turn summertime into deep frost. Magic! As with Dostoyevski's Idiot there's more to Salzlipp than meets the eye. Maybe he can use his gift to win back his family? An imaginative tale about love and respect in a romantic seaside setting.

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Në kërkim të dashurisë (2015)

  image
  Ashley Bratcher, Joseph Gray. Për dashurinë e vërtetë ia vlen të presësh. Kjo është historia e Grejsit ëndërrimtare në kërkim të princit të saj të kaltër.
 • The Girl in the Park (1968)

  image
  The story of the birth of a love between two young people, about its duration, with all the difficulties and beauty that it brings, the closing of that love...
 • Designed With Love (2021)

  image
  When clothes designer Skye takes to the road with her mobile 'fashion truck', assistance arrives in the unlikely form of handsome entrepreneur Kevin.
 • Dhjetë gjëra që duhet të bëjmë para se të ndahemi (2020)

  image
  Pasi Abigeil, një nënë beqare e dy fëmijëve, mbetet shtatzënë pas një aventure prej një nate me Benin, dyshja e çuditshme përpiqet që të krijojë diçka që...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.