poster

Liebeskuss am Bosporus

Liebeskuss am Bosporus (2011)

Komedi, Romancë | Gjermani
Regjia: Berno Kürten

Ku ta shikojmë
Shfaqja nuk është në dispozicion
Vlerësimi: 4.7/10

PëRMBLEDHJE

For the music historian Jakob collapses his well-ordered, quiet world, when he realizes that he can earn no more money with his original work. When he hears that a Türkpop label is looking for a summer hit, he sees his chance. Although this genre of music is completely alien to him, he decides to expand his knowledge in this area in order to find "the" summer hit and be able to pay his rent again. Out of necessity, the lover of Bach cantatas and dark concert halls exchanges his old Berlin apartment for an extended weekend for an apartment in Istanbul

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Lepurushja e shtëpisë (2008)

  image
  Anna Faris, Emma Stone. Jeta e Shellit, lepurushes së Playboy-it, trazohet nga shfaqja e një rivaleje. Pasi e përzënë nga Playboy Mansion, ajo takohet me simotrat...
 • Si ta shkruaj dashurinë (2014)

  image
  Hugh Grant, Marisa Tomei. Një skenarist në krizë financiare detyrohet të lërë Hollivudin për të dhënë mësim në universitetin e një qyteti të vogël. Atje njihet me...
 • Idhët-ëmbël (2009)

  image
  Një ekspert i vlerësuar robusto është dërguar në Tajlandë nga shefi i tij manjatit eksentrik për kafe për të blerë një kulture ekzotike për fasule. Jeta e tij "e...
 • Parkuesi (2022)

  image
  Ylli i filmave, Olivia Allan fotografohet nga paparacët me të dashurin, një burrë i martuar, pikërisht para premierës së filmit të saj. Për të shpëtuar...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.