poster

David's Mother

DAVID'S MOTHER (1994)

Dramë | Shtetet e Bashkuara të Amerikës

Ku ta shikojmë
Shfaqja nuk është në dispozicion
Vlerësimi: 6.3/10

PëRMBLEDHJE

Sally Goodson has been raising her autistic son David alone since her husband left many years ago. Now a social worker discovers that Sally has been dodging 'The System' to keep her son with her, instead of putting him in an institution. Each feels they know what's best for David. But their opinions are not the same. Sally's developing relationship with John Nils is caught in the middle.

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • One More Time (2013)

  image
  Lucia is an aging Italian actress and director (beautifully portrayed by Antonioni's and Fellini's actress Lucia Bosé), decides to come back to the small town...
 • Kurrë rrallë nganjëherë gjithmonë (2020)

  image
  Sidney Flanigan, Talia Ryder, Théodore Pellerin. Një portret intim i dy vajzave adoleshente në Pensilvaninë rurale. Pasi zbulon se është shtatzënë, Autumn, së...
 • Početni udarac (1990)

  image
  A group of students with varying family backgrounds begin to question their lives and the hypocritical values of their corrupt socialist society. Their decision...
 • Attention Bandits! (1987)

  image
  On the day Jean Gabin dies, a kidnaper who also takes a fortune in jewels heisted from Cartiers murders Simon Verini's wife. (Simon was fencing the jewels for a...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.