Vlerësimi: 7.0/10
Vlerësimi i përdoruesit: 5.33/10
(3 Voto)

PËRMBLEDHJE

The aftermath of a high school shooting leaves Deanna Cartwright seriously wounded and nine others dead, including the perpetrator. Det. Martin Van Zandt is assigned the unenviable task of investigating the crime and finding someone to hold responsible. His attention settles on Alicia Browning, a darkly troubled outsider who, as the only person present throughout the entire incident, is both the key witness and a possible suspect. Further complicating her isolated existence, Alicia's high school principal compels her to pay a reluctant visit on the still-hospitalized Deanna. Privileged and popular, Deanna differs dramatically from the alienated Alicia. Yet, beneath an upbeat appearance, she is struggling desperately with the emotional and physical scars left by the attack. Over the next few days, united by nothing more than their common suffering, the two young women form an unlikely friendship to cope with the tragic events that threaten to overwhelm them.

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Mësues Përgjysmë (2006)

  e mërkurë
  image
  Deni është mësues historie në një shkollë tetë vjeçare. Por duke qenë se aty nuk e ndjen veten të realizuar, fillon të përdorë drogë si mënyrë për tiu larguar...
 • You Will Die at 20 (2019)

  Sot
  image
  When searching for a blessing on the day of her firstborn child's naming ceremony, Sakina (Islam Mubarak) is instead given a curse. A travelling sheikh prophecies...
 • Metropolis (1927)

  Sot
  image
  Konsideruar si filmi i parë fantastiko-shkencor dhe njëkohësisht kryevepra e regjisorit të njohur gjerman. Në qytetin futurist Metropolis jeton një shoqëri...
 • Liria (2012)

  Sot
  image
  Me ndihmën e një kërkuesi kriminelësh, një skllav i çliuar niset për të shpëtuar gruan e tij nga një pronar mizor plantacioni në Misisipi.
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.