poster

Remarque - Sein Weg zum Ruhm

Remarque - Sein Weg zum Ruhm (2008)

Regjia: Hanno Brühl

Ku ta shikojmë
Shfaqja nuk është në dispozicion
Vlerësimi: 6.7/10

PëRMBLEDHJE

Erich Maria Remarque, seriously wounded in World War I, starts writing about his wartime experiences. His novel "All Quiet On The Western Front" makes him famous, but also forces him to escape from the Nazis.

Rishikime


Ska rishikime

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.