poster

Nine Hours to Rama

Nine Hours to Rama (1963)

Krim, Dramë, Histori, Thriller | Mbretëria e Bashkuar, Shtetet e Bashkuara të Amerikës
Regjia: Mark Robson

Vlerësimi: 6.5/10
Vlerësimi i përdoruesit: 9/10
(2 Voto)

PëRMBLEDHJE

Fictional narrative of Hindu militant activist Nathuram Godse's plan to kill Mahatma Gandhi and of police officer Gopal Das' task to find the killer before it's too late.

Fotot

Nine Hours to RamaNine Hours to Rama

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Rrënjët e urrejtjes (1988)

  image
  Gene Hackman, Willem Dafoe. Në vitin 1964, në një qyteze të Misisipit zhduken në mënyrë të mistershme 3 militante të lëvizjes për të drejtat civile-2 çifute dhe 1...
 • Kendi i kuq (1997)

  image
  Richard Gere. Një avokat brilant mbyll një biznes të majme me Kinen. Por pas një nate të vetme pasioni me nje grua vendase akuzohet për vrasjen e saj. Jeta e tij...
 • Hakmarrja e Një Gruaje (2002)

  image
  Pasi arratia e saj dështoi, një grua e tmerruar vendos të përballet me bashkëshortin e saj abuzues
 • Child in Danger (2013)

  image
  Rebecca is a cop in the Juvenile Division. One day, Mathieu Francoeur comes to the station, saying his son, Joachim, has been kidnapped by his mother Christelle,...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.