PëRMBLEDHJE

Married to Bobbie Landers with two preteen children, Adam and Becky Lambert, they living in Tarzana, California, mild manned Jerry Lambert is a hard working assistant manager at a Food World supermarket outlet, he who is always trying to do his best at his job. What is his generally uneventful life takes a turn when he receives a hand delivered note in the mail to attend an interview with God. Believing it a gag from his friend Artie Coogan, Jerry decides to go to the interview based on circumstances which compel him to do so. Based on further circumstances of the interview, Jerry, despite not being a religious person, ultimately does believe that who he meets with - initially only a voice - is indeed God, who eventually does show himself in a physical form to Jerry. God wants Jerry to be his messenger - much like a present day Moses - to pass along to the human race that "he" has provided all the necessary components of a successful existence, and it is up to the human race to do ...

Fotot

Oh, God!Oh, God!Oh, God!Oh, God!Oh, God!Oh, God!Oh, God!Oh, God!Oh, God!Oh, God!

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Dy të shthurur në Harvard (2001)

  image
  Method Man, Abba Babatude. Një dite dy djem, Silas dhe Xhamal vendosin të tymosin dicka magjike që do të mund t'i ndihmoje ata në provimin e fundit në kolegj.
 • Nata para Krishtlindjes (2015)

  image
  Joseph Gordon-Levitt, Seth Rogen, Anthony Mackie. Në prag të Krishtlindjes, tre miq të përjetshëm, vendosin ta kalojnë mbrëmjen në New York, duke kërkuar për...
 • Ky është fundi (2013)

  image
  James Franco, Jonah Hill, Seth Rogen. Miqesia e gjashtë shokëve, rrezikon të shkatërrohet kur ata bllokohen në një shtëpi dhe evente kataklizmike fillojnë të...
 • Herri dhe familja Henderson (1987)

  image
  Fitues i çmimit Oskar. John Lithgow, Melinda Dillon. Familja Henderson vendos të adoptojë një gorrillë. Por do ta ketë shumë të vështirë ta mbajë të fshehur...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.