SEZONI: 1

EPISODI: 1 - City Transformed

PëRMBLEDHJE

From the skyscrapers of Shanghai to the mountainous peaks of "The Last Shangri-La", explore the breathtaking landscape of this incredible country and connect with the people that infuse China's everyday life with flavor, passion and prosperity. Through the eyes of a cultural academic, a laborer, an architect, an urban planner, and a photographer, the grand evolution of a little fishing village is illustrated and documented to reveal one of the fastest growing megacities in the world. And while the physical landscape gracefully moves towards the future, beliefs, behaviors, and practices are put into test. The changes brought by the Thirty Year Miracle are indeed immense, and it has left no stone, no life, unturned.

Fotot

China Uncovered

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Beogradsko blago

  image
  U ovoj emisiji istražićemo skrivena blaga Beograda.
 • Rebelë të lindur (2018)

  image
  Të gjitha kafshët kanë një sfidë: të gjejnë ushqim që të mbijetojnë. Njihuni me rebelët më të mëdhenj të planetit. Ata vjedhin, mashtrojnë, madje përdorin forcën...
 • Fashion Teens

  image
  FashionTV brings you hottest teen fashion trends that will have you looking flawless. Get an exclusive look at top photoshoots and designers in the teens fashion...
 • Porodične tajne

  image
  Zavirite u tajne porodica! Koliko tajni se krije u našem najbližem okruženju? Da li smo svesni svega što se dešava oko nas i koliko smo zapravo spremni da se...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.