LAJME Faqja 712

Harry & Meghan i futen punës

• e mërkurë, 8 prill 2020 2:45 e pasdites

Princi Harry dhe Meghan Markle kanë krijuar sipërmarrjen e tyre të re, një iniciativë jofitimprurëse që ata e kanë quajtur Archewell. Çifti konfirmoi lajmin për Telegraph, por derisa të mbaroj pandemia nuk do të nisin punën e tyre.
“Përqendrimi ynë është në mbështetjen e përpjekjeve për të trajtuar pandeminë globale Covid-19“, ka thënë dyshja në një deklaratë. Rreth një muaj më parë çifti  depozitoi dokumentet në Amerikë për të vënë në jetë këtë organizatë.

Vajza e Paul Walker ndan me fansat një prej videove me babain e saj

• e mërkurë, 8 prill 2020 2:03 e pasdites

Vajza e Paul Walker ka publikuar në rrjetin e saj social Instagram një prej kujtimeve së bashku me babain e saj.
21- vjeçarja, Meadow Walker ndau një video të shkurtër në
Instagram ku shfaqet teksa tremb babain e saj në ditëlindjen e tij.
Kur Paul hap derën, ai trembet së tepërmi nga vajza e tij dhe menjëherë përfundon sipër krevatit duke qeshur. Vajza e tij me pas e perqafon dhe i uron gëzuar ditelindjen.

Çifti i ndarë i aktorëve izolohen së bashku

• e mërkurë, 8 prill 2020 1:40 e pasdites

Aktorja Demi Moore dhe ish-partneri i saj Bruce Willis kanë habitur fansat me postimet e tyre në rrjetet sociale.
Martesa e tyre 12-vjeçare mori fund në vitin 2000, por së fundmi ata kanë treguar se marrëdhënia mes tyre është shumë e mirë dhe janë izoluar së bashku me me tre vajzat e tyre, Rumer, 31 vjeç, Scout, 28 vjeç dhe Tallulah, 26 vjeç.

Zajmina Vasjari: Mos u bëj shok me burrin në karantinë

• e mërkurë, 8 prill 2020 11:44 e paradites

Këngëtarja shqiptare, Zajmina Vasjari përmes një postimi në Instagram tregoi se çfarë është e rëndësishme që të bëjë çdo femër në këto ditë izolimi.
Ajo u shpreh se përveç punëve të shtëpisë dhe kujdesit për fëmijën është shumë e rëndësishme që të kujdesesh edhe për veten.

“Jam rritur dhe mësuar të trajtoj njerëzit pikërisht ashtu si do të doja të trajtohesha unë nga të tjerët”

• e mërkurë, 8 prill 2020 10:45 e paradites

Nga Keanu Reeves
“Jam rritur dhe mësuar që të tregoj respekt.Jam mësuar që të trokas përpara se të hap një derë.Të them përshëndetje kur hyj në një dhomë. Të them ‘Të lutem’ dhe ‘Faleminderit’, dhe të kem respekt për më të moshuarit. Nëse u nevojitet, do i lija të tjerët ta merrnin vendin tim.

I infektua nga koronavirusi, Pink: Ka pasur shumë netë kur kam qarë…

• e mërkurë, 8 prill 2020 9:20 e paradites

Jeta e këngëtares Pink ka ndryshuar këto 3 javët e fundit, për shkak se ajo dhe djali i saj 3-vjeçar u infektuan nga virusi.
Por fatmirësisht pas testit të fundit të kryer, Pink tregoi se ajo dhe djali i saj rezultuan negativ.
“Ka pasur shumë netë kur kam qarë dhe kurrë nuk jam lutur kaq shumë në jetën time“.

Jennifer Lopez-it i prishen planet e martesës

• e mërkurë, 8 prill 2020 8:40 e paradites

Ajo kishte vendosur kurorëzonte dashurinë e saj në martesë, por planet mesa duket janë prishur.
Këngëtarja Jennifer Lopez gjatë emisionit online të Ellen DeGeneres Show u shpreh se së bashku me Alex Rodriguez nuk kanë caktuar një datë për ditën e tyre të veçantë për shkak pandemisë.

Të mëdhenjtë e muzikës bëhen bashkë

• e mërkurë, 8 prill 2020 8:20 e paradites

Lady Gaga dhe organizata humanitare Global Citizen kanë
mbledhur 35 milionë dollarë për të ndihmuar njerëzit që po përballen me virusin. 
Në këtë mënyrë këngëtarja e muzikës pop i bashkohet listës së
shumë të famshmëve që kanë dhënë kontributin e tyre për të luftuar këtë

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.