LAJME Faqja 713

Prezantuesja konfirmon lidhjen me Kledi Bahitin dhe zbulon se është shtatzënë

• e mërkurë, 8 prill 2020 7:20 e paradites

Kompozitori i njohur, Kledi Bahiti ka festuar ditëlindjet dhe urimet për të kanë qenë të shumta nga miq dhe familjarë.
Por vëmendjen e ka tërhequr postimi i prezantueses Pejana Elezi, e cila ka konfirmuar lidhjen me kompozitorin, por edhe faktin se është shtatzënë dhe shumë shpejt do vijë në jetë fëmija i tyre.

Alban Skënderaj rikthehet “me pahir” në vitin 2005 me look-un e ri

• e martë, 7 prill 2020 2:40 e pasdites

Një nga problemet më të mëdha për meshkujt në këtë periudhë izolimi është padyshim qethja e flokëve. Një shqetësim të tillë e ka ndarë me fansat në rrjetet sociale edhe kantautori i njohur, Alban Skënderaj.
Ai bëri të ditur se me pahir është rikthyer në look-un e tij të vjetër të vitit 2005, kur mbante flokë të gjatë.

Modë në kohë koronavirusi

• e martë, 7 prill 2020 1:53 e pasdites

Pas shpërthimit të pandemisë së koronavirusit, personazhe të famshëm të botës së artit e jo vetëm, nisën një trend në rrjetet sociale duke postuar foto me maskë.
Maskat që
ata kanë zgjedhur të përdorin, në disa raste mbajnë të stampuar logon e markave
të njohura.
Kjo ka qenë një mënyrë që këta personazhe kanë zgjedhur të përçojnë mesazhin që në këtë periudhë, kujdesi për t’u mbrojtur duhet të jetë maksimal. /tvklan.al

Filmi ‘Arbëria’, kushtuar kulturës Italo-Shqiptare, tashmë edhe online në Vimeo

• e martë, 7 prill 2020 12:00 e pasdites

Historia e komunitetit të shqiptarëve arbëreshë në Itali, lidhjet e tyre të forta me origjinën, traditat e kulturën që për gati 6 shekuj i mban të bashkuar me njëri-tjetrin në jetën e tyre të zakonshme në disa qyteze të vogla në jug të Italisë, është rrëfyer në një film kinematografik me metrazh të gjatë me titullin “Arbëria”.

Ndërron jetë në moshën 85-vjeçare aktori i Hollivudit, James Drury

• e martë, 7 prill 2020 9:21 e paradites

James Drury ka vdekur në moshën 85-vjeçare, e lajmin e ka konfirmuar ndihmësi i tij.
Ai tha se James ka vdekur sot nga shkaqe natyrale.
Aktori i Holliwudit luajti në “The Virginian”, ku ishte i njohur për rolin e tij si Shiloh Ranch.
Gjatë karrierës së tij, James gjithashtu luajti së bashku me Elvis Presley në filmin e tij në 1956 “Love me tender” dhe me Pat Boone në “Bernardine” të vitit 1957. /KultPlus.com

Vullnetare si motrat Ora

• e martë, 7 prill 2020 8:40 e paradites

Rita dhe Elena pjesë e stafeve për të ndihmuar në luftën ndaj Covid-19
Pasi nëna e saj zgjodhi që t’i bashkohej kolegëve në luftën
kundër koronavirusit , Rita Ora dhe e motra e saj Elena kanë zgjedhur të bëjnë
të njëjtën gjë.
Sipas revistës Hello ato janë paraqitur pranë Shërbimit

“Çmenduria” e Tayna-s në karantinë!

• e hënë, 6 prill 2020 9:15 e pasdites

Izolimi nga pandemia e koronavirusit nuk ka qenë i lehtë, e vazhdon të mos jetë për shumicën e njerëzve, e sidomos personazheve të njohur të cilët janë mësuar me ditët e ngarkuara.

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.