poster

Dhe vjen një ditë

Dhe vjen një ditë (1986)

Dramë, Familjar | Shqipëri
Tring Shqip | e enjte | 05:37

Vlerësimi: 7.8/10
Vlerësimi i përdoruesit: 10/10
(25 Voto)

PëRMBLEDHJE

Llano, drejtor dikasteri, ka probleme profesionale dhe shoqërore. Kritika e gazetës lokale, në të cilën i tërhiqet vëmendje për punën e tij, kthehet në problem. Ai mendon se në të mund të ketë dorë shoku i tij i fëmijërisë, Gori. Gjatë ballafaqimit me të, ai kupton se dikush tjetër fshihet pas kësaj.

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Thirrja (1976)

  image
  Ngjarjet zhvillohen në një fshat të largët, në veri të Shqipërisë, ku veprojnë ende kodet e kanunit. Nën frymën e ateizmit, Kujtim Morava, që ka shkuar të punojë...
 • Beni ecën vetë (1975)

  image
  Fitues i dhjetëra çmimeve në festivale të ndryshme filmi. Nga kujdesi i tepruar i prindërve, Benin nuk e lejojnë të luajë jashtë mureve të shtëpisë. Xhaxha Thomai...
 • Zemra që nuk plaken (1977)

  image
  Xhaxha Azemi ka dalë në pension pas 30 vjetësh punë si shofer kamioni. Por ai nuk mësohet dot me këtë qetësi. Shokët e tjerë e ndihmojnë që të kalojë një prag...
 • Gëzuar Krishtlindjet! (2020)

  image
  Një baba beqar, njihet me muzikanten simpatike Sofi, në një aplikacion takimesh. Meqenëse ajo është në qytet vetëm për pushime, ata vendosin të dalin disa herë,...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.