FILMA Faqja 1

 • Toka e Askujt

  e mërkurë

  17.4.24

  06:20

  Toka e Askujt

  Bacurau (2019)

  Pas vdekjes së të gjyshes, Tereza rikthehet në fshatin që drejtohej prej saj. Vetëm pas disa ditësh, ajo dhe banorët e tjerë zbulojnë se fshati i tyre nuk figuron në një pjesë të mirë të hartave të Brazilit, duke u...

 • Gjyqi i shtatëshes së Çikagos

  e mërkurë

  17.4.24

  08:25

  Gjyqi i shtatëshes së Çikagos

  The Trial of the Chicago 7 (2020)

  Kandidat për 6 çmime Oskar 2021. Me S. B. Cohen, E. Redmayne. 7 protestues u akuzuan për nxitje trazirash pasi një protestë paqësore degradoi në përleshje me rendin. Gjyqi i tyre ishte ndër më famkeqët në historinë e...

 • Rikthimi në lojë

  e mërkurë

  17.4.24

  08:45

  Rikthimi në lojë

  The Longshots (2008)

  Historia e vërtetë e Jasmine Plummer i cili, në moshën njëmbëdhjetë, u bë e parë femër për të luajtur në Pop Me luftëner turnir futbolli në historinë e saj 56-vjeçare.

 • Mbrëmja e maturës

  e mërkurë

  17.4.24

  10:30

  Mbrëmja e maturës

  The Prom (2020)

  Meryl Streep, James Corden, Nicole Kidman. Një grup aktorësh të famshëm të Broadway, nisen drejt një qyteti të vogël për të ndihmuar një vajzë adoleshente, të cilës i mohohet e drejta të shkojë në mbrëmjen e maturës.

 • Bota e Lui Ueinit

  e mërkurë

  17.4.24

  12:40

  Bota e Lui Ueinit

  The Electrical Life of Louis Wain (2021)

  Film pjesëmarrës në 'Festivalin Ndërkombëtar të Filmit në Toronto, 2021'. Historia e jashtëzakonshme dhe e vërtetë e artistit të çuditshëm britanik Lui Uein (Benedict Cumberbatch). Pikturat e tij lozonjare, ndonjëherë...

 • Zhdukja

  e mërkurë

  17.4.24

  14:30

  Zhdukja

  Missing (2023)

  Mamaja beqare Grace, niset për pushime në Kolumbi, me të dashurin e saj të ri Kevin. Kur çifti zhduket papritur, vajza e saj June, nis të kërkojë nënën, por pengohet nga burokracitë ndërkombëtare. Falë aftësive të saj...

 • Gara e ndërtimit

  e mërkurë

  17.4.24

  15:45

  Gara e ndërtimit

  Bouwdorp (2014)

  Gjatë një konkursi vjetor, ku të gjithë fëmijët garojnë për të ndërtuar strukturën më të lartë, dy shokë të ngushtë do të mësojnë kuptimin e vërtetë të miqësisë.

 • Avanposti

  e mërkurë

  17.4.24

  16:20

  Avanposti

  The Outpost (2019)

  Bazuar në ngjarje të vërteta. 53 ushtarë Amerikanë e gjejnë veten të rrethuar nga 300 Talebanë, në luginën e 3 maleve. E njohur si 'Beteja e Kamdeshit', kjo ishte përballja më e përgjakshme që Amerikanët patën gjatë...

 • Programi i mbrojtjes së princeshave

  e mërkurë

  17.4.24

  18:39

  Programi i mbrojtjes së princeshave

  Princess Protection Program (2009)

  Kur vendi i saj pushtohet, princeshë Rozalinda, ndërron emrin dhe shkon për të jetuar në Louisiana, ku i duhet të mësojë të jetojë, si një adoleshente e zakonshme.

 • Bankieri

  e mërkurë

  17.4.24

  19:55

  Bankieri

  The Banker (2020)

  Anthony Mackie, Samuel L. Jackson. Në Amerikën e viteve '60, dy afaristë me ngjyrë hartojnë një plan gjenial biznesi për të luftuar racizmin në tregun e pasurive të paluajtshme, që kontrollohej kryesisht nga të bardhët

 • Larg Botës

  e mërkurë

  17.4.24

  22:00

  Larg Botës

  Leave the World Behind (2023)

  Një pushim i shkurtër familjar në një rezidencë luksoze do të marrë një kthesë ogurzezë kur një sulm kibernetik dëmton pajisjet e tyre dhe dy të panjohur shfaqen në derë

 • Lufta e trashëgimtarëve

  e mërkurë

  17.4.24

  22:00

  Lufta e trashëgimtarëve

  The Estate (2022)

  Toni Collette, Anna Faris dhe David Duchovny. Motrat, Macey dhe Savannah luftojnë çdo ditë për të mbajtur në këmbë biznesin kur mësojnë se tezes së tyre të kamur i ka mbetur edhe pak kohë jetë. Ato do ta vizitojnë dhe...

 • Gara e ndërtimit

  e enjte

  18.4.24

  03:41

  Gara e ndërtimit

  Bouwdorp (2014)

  Gjatë një konkursi vjetor, ku të gjithë fëmijët garojnë për të ndërtuar strukturën më të lartë, dy shokë të ngushtë do të mësojnë kuptimin e vërtetë të miqësisë.

 • Programi i mbrojtjes së princeshave

  e enjte

  18.4.24

  06:34

  Programi i mbrojtjes së princeshave

  Princess Protection Program (2009)

  Kur vendi i saj pushtohet, princeshë Rozalinda, ndërron emrin dhe shkon për të jetuar në Louisiana, ku i duhet të mësojë të jetojë, si një adoleshente e zakonshme.

 • Anasjelltas

  e enjte

  18.4.24

  10:43

  Anasjelltas

  Switched (2020)

  E lodhur nga ngacmimet e bashkëmoshatarëve, Kasandra lutet që armikja e saj, mbretëresha e shkollës dhe rrjeteve sociale Katie, të provojë se si është të 'ecësh me këpucët e saj'. Çuditërisht lutja e saj merr...

Emri « 1 2 3 » Mbiemri

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.