PëRMBLEDHJE

Një grup vajzash dhe grash partizane, nisen në Beratin e çliruar për të marrë pjesë në Kongresin e parë të Gruas Antifashiste. Atyre u duhet të kalojnë mes një rruge të vështirë nëpër zona ende të pushtuara.

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Dhe vjen një ditë (1986)

  image
  Llano, drejtor dikasteri, ka probleme profesionale dhe shoqërore. Kritika e gazetës lokale, në të cilën i tërhiqet vëmendje për punën e tij, kthehet në problem....
 • Autori i letrave (2011)

  image
  Vajza e re, Maggie, merr një letër frymëzuese. Duket se autori i letrës e njeh atë më mirë se ajo vetë. Maggie gjithmonë ka menduar se nuk i ka plotësuar...
 • Kur hapen dyert e jetës (1986)

  image
  Bardhi, një mjek i ri, emërohet në punë në një fshat të largët malor. Ai ia del mbanë me sukses një operacioni të vështirë, me gjithë mungesën e mjeteve më...
 • Telefoni i një mëngjesi (1987)

  image
  Neritani, një gazetar i njohur, vendos të shkruajë një artikull kritik për një nga fermat më të mëdha të kryeqytetit. Ai gjendet nën presionin e kolegëve,...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.