BRUCE BERESFORD

Режисер:

 1. 2. Money Movers (1978), филм
 2. 5. King David (1985), филм
 3. 8. Ариа (1987), филм
 4. 14. Тихи пад (1994), филм
 5. 19. Evelyn (2002), филм
 6. 21. Договор (2006), филм
 7. 26. Корени (2016), серија

Сцеарист:

 1. 2. Money Movers (1978), филм
  ...
  (screenplay)
 2. ...
  (screenplay by)
 3. 5. Ариа (1987), филм
 4. ...
  (screenplay)

Продуцент:

 1. 2. Barracuda (2017), филм
  ...
  executive producer

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.