СОДРЖИНА

Радња филма је смештена у британску колонију, Нигерију. Господин Џонсон је образован млад човек, који се не уклапа ни са британци, али ни са својим народом. Себе сматра Енглезом, иако никада није био у Енглеској.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Духови (2020)

  недела
  image
  Поглед на урбаната трансформација на Истанбул кој се фокусира на четири различни ликови во еден ден: мајка чиј син е во затвор, млада жена посветена на...
 • Френклин (2008)

  недела
  image
  Прист је маскирани осветник, који у мрацним улицама футуристицког Минвајл Ситија тражи свог највецег супарника. Есер је сломљени цовек, који у беспуцима
 • Иза хоризонта (2019)

  недела
  image
  Во летото 1976 г., доаѓа топлотен бран и рурална Швајцарија се суши со огромна брзина. Во оваа задушлива околина, Гас, 13-годишен син на еден фармер, сведочи за...
 • Запечатено со бакнеж (2015)

  недела
  image
  Славен кантри пејач наскоро се жени за славна холивудска актерка. Се враќа во родниот град каде ја среќава симпатијата од детството и патем повторно добива...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.